KAYIT OL FİYATLANDIRMA

iPhone / iPad Haritalar

Apple Haritalar Apple Inc. tarafından geliştirilen bir web haritalama servisidir. Bu, iOS, macOS ve watchOS'un varsayılan harita sistemidir. Otomobil, yaya ve toplu taşıma navigasyonu için yol tarifi ve tahmini varış saatlerini sağlar. Apple Haritalar ayrıca, kullanıcının binaların ve yapıların modellerinden oluşan 3D bir manzara içinde yoğun nüfuslu şehir merkezlerini keşfetmesini sağlayan benzersiz Flyovers modunu da içeriyor.

19 Eylül 2012'de Apple, haritalama hizmetini iOS'da piyasaya sürdü ve Google Haritalar'in yerine Apple işletim sistemleri için varsayılan haritalama hizmeti olarak değiştirdi. İlk lansmanda, yanlış yönlendirmeler, toplu ulaşım kullanıcılarına verilen destek ve diğer çeşitli hatalar ve hatalar yüzünden kullanıcılar ve gazeteler tarafından büyük miktarda eleştiriler yapıldı. Girişinden bu yana, daha fazla yazılım geliştirme bu eleştirilerin birçoğuna değindi.

iPhone / iPad Haritalar Özellikleri

Apple Haritalar, uygulamanın rakip Google Haritalar'tan daha az veri kullanmasını sağlayan vektörel grafikleri kullanır. Harita, dört harita katmanına sahiptir: normal harita, uydu görüntüsü, karma görünüm (normal ve uydu görüntüsünün bir birleşimi) ve toplu taşıma görünümü. Harita verisinin ana sağlayıcı TomTom'dur, ancak veriler aynı zamanda Automotive Navigation Data, Hexagon AB, Intermap Technologies, OpenStreetMap ve Waze tarafından tedarik edilmektedir. Apple, 2015 yılında TomTom ile anlaşmasını yeniledi. TomTom, Apple Haritalar'ın rakibi olan Google Haritalar tarafından da kullanılan Tele Atlas'ın ana şirketi idi. Uydu görüntüleri DigitalGlobe'dan geliyor. Çin'de bulunan iPhone'lar bunun yerine AutoNavi'den veri kullanıyor.